Słownik pojęć

Wybierz dział:

 • Jak to zrobić?
 • Słownik pojęć
 • Przewodniki
 • Pojemność

  To parametr określający przestrzeń dyskową serwera, w której umieszczana jest strona WWW, pliki graficzne, bazy danych, listy e-mail oraz wszystkie inne dane jakie zamieścisz na serwerze.

  Transfer miesięczny

  Określa ile danych może zostać odebranych i wysłanych przez serwer. Dla przykładu umieszczenie na serwerze strony WWW o wielkości 0,5MB pozwala na obejrzenie jej przez 8000 osób – przy założeniu, że wartość transferu miesięcznego wynosi 4GB – 4000MB. W przypadku wcześniejszego wykorzystania przydzielonego transferu (np. w połowie miesiąca) można skorzystać z oferty zakupu dodatkowego transferu danych. W tym celu należy zadzwonić tel 75 77 50 530 lub wysłać zapytanie na e-mail bok@hostings.pl.

  MySQL

  To nazwa serwera bazy danych, umożliwiającego budowanie dynamicznych stron WWW. Zarządzanie bazą danych odbywa się przy wykorzystaniu panelu phpMyAdmin – standardowo dostępnego w ramach usługi.

  Prywatny Serwer Poczty

  W pakietach kont przeznaczonych „Dla biznesu” w wersjach od Hostings 2F do Hostings 4F została specjalnie stworzona i zaimplementowana usługa: „Prywatny serwer poczty”. Dzięki temu Twoja „normalna” korespondencja zawsze dotrze do skrzynki pocztowej odbiorcy, bez obaw o zakwalifikowanie twojej wiadomości jako „spam” z powodu na przykład zbyt dużej ilości wiadomości wysyłanych przez serwer pocztowy Twojego dostawcy usług hostingowych.

  W Hostings.pl masz gwarancje, że nawet niewielki mailing wysłany do osób, które naprawdę go zamówiły dotrze do nich bez przeszkód, a nie zostanie oznaczony jako „spam” i usunięty bez śladu.

  Korzystając z usługi „Prywatny Serwer Poczty” zawartej w Kontach dla biznesu masz pewność że z serwera poczty korzystasz tylko ty, a nie setki innych użytkowników  w związku z tym masz pewność że adres IP twojego prywatnego serwera poczty nie znajdzie się na „liście spamerów” jakiegoś operatora, jeśli oczywiście sam nie roześlesz znacznej ilości masowych listów które mogą zostać uznane za „spam” przez serwery pocztowe odbiorców.

  Konta mailowe

  Funkcjonalność dostępna w ramach panelu administracyjnego czyli narzędzia, które w sposób graficzny umożliwa personalizowanie usług jakie oferuje serwer/konto. W tym konkretnym przypadku “Konta mailowe” oznaczają możliwość dodawania, usuwania, modyfikowania nowych i istniejących skrzynek pocztowych.

  Poczta mobilna “Push e-mail”

  Nowy i wygodny sposób otrzymywania e-maili bezpośrednio na swoje urządzenie mobilne.
  Push e-mail pozwala otrzymać e-mail od razu kiedy pojawi się on na serwerze. Nie trzeba więc stale sprawdzać czy są nowe wiadomości – serwer/konto samo wyśle je bezpośrednio na urządzenie mobilne zaraz po wysłaniu go przez nadawcę wiadomości. Zajrzyj do działu Pomoc/Przewodniki – znajdziesz tam przewodnik konfiguracji Poczty mobilnej.

  Autoresponder

  Kiedy wyjeżdzamy na wakacje, urlop czy też nie mamy możliwości korzystania z poczty e-mail, Autoresponder poinformuje o tym wszystkich nadawców wiadomości e-mail, wysyłając automatyczną odpowiedź na otrzymane listy. Wprowadzenie wiadomości jaką Autoresponder ma przekazać w naszym imieniu, wykonuje się korzystając z Panelu administracyjnego konta lub serwera.

  Mail we własnej domenie

  Oznacza możliwość posiadania wielu skrzynek pocztowych w ramach własnej, posiadanej domeny. Domeną w tym przypadku jest np. nazwa mojadomena.pl.
  Korzystając z funkcji Panelu adminstracyjnego konta lub serwera dodajemy, usuwamy i modyfikujemy nowe skrzynki pocztowe o dowolnej nazwie przed znakiem “@” – dla przykładu imie.nazwisko@mojadomena.pl

  Parkowanie domen

  Funkcja dostępna w Panelu Administracyjnym, pozwalająca kupywać i tymczasowo utrzymywać zakupione nazwy domenowe – domeny.

  Kopia bezpieczeństwa

  W zależności od wybranej usługi, Kopia bezpieczeństwa pozwala zabezpieczyć dane umieszczone na koncie lub serwerze przed utratą. W przypadku konta funkcjonalność taka dostępna jest w Panleu administracyjnym. W przypadku usług Serwerów dedykowanych kopia wykonywana jest codziennie i automatycznie oraz składowana na zewnętrznym i wyspecjalizowanym serwerze Kopii zapasowych.

  Panel administracyjny

  Graficzne narzędzie w postaci strony WWW znajdujące się pod adresem http://twojadomena.pl:2222 umożliwiające modyfikowanie, dodawania, usuwanie usług konta i serwera. Dla przykładu: dodawanie kont pocztowych, konfigurowanie funkcji Autorespondera, wykonwyanie kopii bezpieczeństwa.

  wróć »