Certyfikaty SSL


Certyfikaty SSL w Hostings.pl

  • Protokół Secure Socket Layer służy do bezpiecznego transferowania danych. Charakteryzuje się wysoką skutecznością i prostą obsługą. Znajduje zastosowanie głównie w bankowości elektronicznej, systemie aukcji i płatności internetowych czy w serwisach zajmujących się gromadzeniem danych osobowych.
  • Jego działanie jest bardzo proste. Dane z komputera zostają zgłoszone do serwera, który wysyła odpowiedź z certyfikatem. Następuje weryfikacja i wygenerowanie klucza służącego do identyfikacji klienta. Po jego poprawnym zweryfikowaniu i odszyfrowaniu następuje bezpieczny transfer danych.
  • Certyfikaty SSL są bardzo potrzebne osobom, które udostępniają usługi za pośrednictwem sieci internet. Gwarantują bezpieczeństwo, wiarygodność i zaufanie. Każde połączenie jest szyfrowane, a przekaz danych osobowych odpowiednio zabezpieczony. Tożsamość strony internetowej lub serwera w internecie jest w pełni potwierdzona. Internauta korzystający z serwisu zabezpieczonego certyfikatem SSL ma pewność, że usługi świadczone są zgodnie ze światowymi standardami, a przekazywane informacje są bezpieczne.
  • W Polsce stosowanie certyfikatów SSL jest zalecane przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Właściciele stron internetowych mają obowiązek ochrony transmisji danych osobowych, nałożony na nich przez polskie prawo. Procedura zakupu certyfikatu jest bardzo prosta i sprowadza się do wypełnienia formularza.
  • Po dokonaniu płatności wystarczy aktywować kod certyfikatu i przeprowadzić proces integracji certyfikatu wraz z serwerem www i domeną dla której został wykupiony certyfikat.
  • Jeśli zajmujesz się prowadzeniem sprzedaży w sieci, prowadzisz bardzo aktywną działalność w internecie oraz przekazujesz współpracownikom poufne informacje za jego pośrednictwem, to certyfikat SSL jest przeznaczony właśnie dla Ciebie.

wróć »